ФРИТАТА СО ТИКВИЧКИ И ПАРМЕЗАН: Подгответе вистински италијански појадок за помалку од половина час!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Направете фритата од тиквички со овој едноставен рецепт.

Фритата е јадење по потекло од Италија, но брзо се раширило во остатокот од светот. Овде зеленчукот се комбинира со јајца, наликува на класичен омлет, но мора да се пече во рерна. Во садот, покрај јајца и зеленчук, можете да додадете сирење, шунка, пршута или било кој друг вид месо. Фритата се подготвува многу лесно, а освен начинот на печење, нема уникатен рецепт, можете да ги користите состојките кои моментално ги имате во фрижидер.

Овој рецепт за фритата од тиквички е одлично летно јадење кое е здраво и ќе ве држи сити до ручек.

Состојки:

  • 2 помали тиквички
  • 7 поголеми јајца
  • 100 гр пармезан сирење
  • 1 лажица маслиново масло
  • 1 кромид
  • сол, бибер
  • малку свеж магдонос

Подготовка:

- Advertisement -

Во тава загрејте го маслиновото масло, па пропржете го ситно исечканиот кромид додека да омекне. Тиквичките добро измијте ги, извадете ги врвовите, па исечете ги на тенки прстени. Кога кромидот ќе се застакли, додадете ги тиквичките и динстајте ги нежно 5-10 минути.

Јајцата се матат, се додаваат зачините и пармезанот, па сè рамномерно се прелива врз тиквичките. Не мешајте, туку покријте ја тавата и печете околу 10 минути во рерна загреана на 180 степени или додека смесата не почне да се одвојува од рабовите. Магдоносот ситно исечкајте го, па пред послужување посипете го врз фритата и послужете.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!