УНИВЕРЗАЛНО ТЕСТО БЕЗ ЈАЈЦА: За помалку од половина час испечете ги најубавите кифлички, лебови и колачи!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Еве рецепт за универзално тесто без јајца.

Од тестото подготвено по овој рецепт, можете да направите солени или слатки кифлички, како и разни печива и лебови. Количините во рецептот се поголеми, па дел од тестото можете да го чувате во фрижидер или замрзнувач, но доколку сакате веднаш да го искористите, малку намалете ја количината на брашно.

Состојки:

  • 10 до 12 чаши брашно (шолја 200 мл)
  • 4 чаши топла вода
  • 6 лажички шеќер
  • 4 лажички сув квасец
  • 1 шолја масло
  • 2 лажички сол

Подготовка:

Измешајте вода, шеќер и квасец и оставете две до три минути. Потоа додадете масло, сол и брашно. Месете го тестото, мора да биде влажно, но не лепливо. Оставете го да отстои околу 10 минути, а потоа измешајте го. Повторете ја истата постапка 4 до 5 пати.

- Advertisement -

Кога ќе ја формирате формата што ја сакате, печете на 200 степени 20 до 30 минути, во зависност од дебелината на тестото.

Од ова тесто можете да подготвите различни видови пецива. Исечете го на 3 дела и испечете француски долги лебови. Ако додадете коцки чоколадо, ќе добиете чоколаден леб. Од него можете да направите и кифлички – празни или исполнети со солен или сладок фил. Пред печење можете да ги посипете со сусам, ким, афион.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!