Филети од ослич со зеленчук – Готов ручек за помалку од 25 минути!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Доколку го постите Велогденскиот пост, тогаш утре на Вашата трпеза сигурно планирате да се најде риба. Ако немате идеја што да зготвите, постои еден интересен рецепт…

Ручекот е готов за помалку од 25 минути:

Потребни состојки:

  • Пакување замрзнат зеленчук по избор
  • 4 – 5 големи свежи шампињони
  • Малку масло
  • Малку зачин за посолување
  • Смрзнат ослич (количината ја одредувате според моменталната потреба)

Подготовка:

Во еден сад за готвење ставете го замрзнатиот зеленчук, прелијте го со шолја вода, поклопете го и оставете го да се динста на рингла која е вклучена на највисока температура. За тоа време, измијте ги шампињоните, исечкајте ги на крупни парчиња и додадете ги во садот.

- Advertisement -

Во друг сад, на масло, пржете ги филетите ослич. Ако рибата сè уште е замрзната, а ви се брза, ставете ја замрзната во садот за готвење. Водата ќе се растопи и дополнително ќе ја зготви рибата. Оставете ја и неа да се динста.

По 20 минути зеленчукот веќе треба да е целосно готов, па можете слободно да го тргнете од ринглата. Само посолете го со зачин.

Ви преостанува рибата. Ако во садот сè уште има многу вода, истурете ја течноста, додадете уште малку масло и продолжете со пржење. Посолете ја по желба и не се грижете ако почне да се распраѓа.

Кога сè заедно ќе ставите во чинијата ќе изгледа убаво, а и ќе имате комплетен посен оброк кој можете да го послужите како ручек или вечера.

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!