Фереро Рошер топки: Познатите чоколадни топчиња направете ги сами!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Не познаваме некој што не сака топки од Фереро Рошер. Реално, кој може да најде маана во чоколадниот крем во комбинација со печени лешници. Вкусно!

Состојки:

  • 200-250 гр печени лешници
  • 200 гр крем чоколаден, по ваш избор (нутела, црн дел од еурокрем, итн.)
  • 200 гр наполитанки од лешник
  • 200 гр чоколадо
  • 100 гр маргарин

Подготовка:

Одделете околу 45-50 лешници. Преостанатите лешници исецкајте ги ситно. Исто така, смелете ги наполитанките на мали парчиња. Малку, бидејќи парчињата треба да останат, не треба да бидат многу мелени. Кремот треба да отстои на собна температура, за полесно да се меша.

- Advertisement -

Одделете околу 50 грама сецкани лешници, а остатокот измешајте го со кремот и наполитанките. Земете од смесата и земете еден лешник и направете топче околу лешникот од самата смеса. Повторувајте се додека не се потроши полнењето. Ставете во фрижидер да се стегнат.

За глазурата, стопете го чоколадото со маргарин на пареа и на крај додадете ги тие 50 гр сецкани лешници. Истурете ја оваа глазура од сите страни на секоја топка. Ако не сакате топчињата да имаат „стапало“ од чоколадото кое ќе се исцеди од нив, ставете го секое топче на чепкалка за заби и кога ќе го полиете со чоколадата боцнете го на едно парче стиропор. Се што треба да направите следно е да почекате да се стегне глазурата и тоа е тоа.

Уживајте!

- Advertisement -

Последни рецепти

Домашен леб како од пекара, рецепт од познатиот готвач – крцкав однадвор, внатре мек како душа

Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак...

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!