Фантастична ЗАЧИНЕТА ЉУТЕНИЦА: За сите гурмани и љубители на лутата храна! 

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Фантастична зачинета љутеница за сите гурмани и љубители на зачинета храна.

Одлично оди со секаков вид на печење, па затоа е вистинскиот избор во зима кога се празниците. Може да биде повеќе или помалку зачинета во зависност од тоа колку ви се допаѓа зачинета. Следно, одберете ја количината на лути пиперки што ќе ги ставите.

Состојки:

  • 2 кг домати
  • 3 кг црвена пиперка
  • 200 мл масло
  • 100 гр сол
  • 50 гр шеќер
  • 50 мл оцет
  • 6 чешниња лук
  • 200 гр лути пиперки (или по вкус)
  • 1 лажица сушени листови магдонос
  • 5 g конзерванс (по избор)

Подготовка:

- Advertisement -

Измијте ги доматите, отстранете ги нечистотиите и исечете ги. Сомелете ги доматите во блендер, мелница за месо или што и да било што користите за мелење. Мелените домати истурете ги во длабоко тенџере, додадете масло, сол, шеќер и оцет и ставете го на оган да се зготви се заедно.

Гответе на средна топлина околу еден час. Додека се варат доматите, подгответе ја пиперката, лукот и лутата пиперка. Измијте ја пиперката, извадете ги стеблата и семките и исечете ја на поголеми парчиња. На ист начин, измијте ги и лутите пиперки, извадете ги стеблата и исчистете го лукот. Се сомелете заедно и додадете во доматите.

Добро измешајте и оставете да се готви на средна температура, мешајќи и повремено намалувајќи ја топлината за да не прска многу. Гответе се заедно точно 2 часа. По 1 час и 40 минути, подготвените тегли и капаци ставете ги во ЛАДНА рерна и вклучете ја на 120 степени да се загрее.

Кога ќе се загрее, чувајте ги теглите 10 минути, а потоа пред да ги извадите теглите, додадете ги листовите магдонос во тенџерето и мешајте додека не се соедини со смесата, исклучете го огнот и оставете го, а веднаш потоа извадете ги теглите. Додадете конзерванс ако сакате, добро измешајте и наполнете врели тегли.

Наполнетите тегли вратете ги во рерна на 100 степени околу 30 минути, а потоа исклучете ја рерната и оставете ги теглите и рерната да се изладат заедно. Кога теглите ќе се изладат за да можете да ги држите со рака, секоја покријте ја со целофан, ставете ластик, па капак и ставете ги на темно и суво место.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

Домашен леб како од пекара, рецепт од познатиот готвач – крцкав однадвор, внатре мек како душа

Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак...

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!