Фантастичен намаз од 10 минути! Кога сакате нови вкусови и сакате нешто брзо!

Вреди да се проба:

Кога сакате нови вкусови и сакате нешто брзо потпрете се на фрижидерот и вообичаеното – малку крем, малку мајонез, малку лимон…

Состојки:

  • 200 мл павлака
  • 3 лажици мајонез
  • 1 лажица сок од лимон
  • 1 прстофат лук во прав
  • сол

Подготовка:

Во сад, измешајте крем павлака, мајонез, сок од лимон, сол и малку лук.

- Advertisement -

Послужете го сосот подготвен на овој начин со зеленчук на скара и месо и риба на скара.

Ако сакате, можете да додадете нане или власец во сосот.

Добар апетит!

- Advertisement -spot_img

Последни рецепти

- Advertisement -spot_img

Повеќе рецепти

- Advertisement -spot_img
error: Содржината е заклучена!