Уштипци од мелено месо – Идеално предјадење што ќе го обожавате!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Уштипците од мелено месо се подготвуваат многу лесно и брзо, а излегува многу. Тие се идеални за предјадење во комбинација со вашиот омилен пијалок.

Потребни состојки:

  • 300 гр мелено месо (свинско или мешано)
  • 3 јајца
  • 200 мл вода
  • 1 кеса прашок за пециво
  • 3 лажици масло
  • 5-6 лажици брашно
  • 1 лажица вегета
  • 4-5 чешниња лук (ситно сецкани)
  • 1 кромид (колку што е можно поситно сецкан)

Подготовка:

Ситно исецкајте ги лукот и кромидот.

Во соодветен длабок сад, ставете ги сите состојки: мелено месо, јајца, брашно, прашок за пециво, вода и додадете го сецканиот кромид заедно со лукот. Зачинете со сол и бибер по вкус. измешајте ги добро сите состојки.

- Advertisement -

Од добиената смеса вадете ги уштипците со лажица и директно ставајте ги во тава со загреано масло. Најдобро е да ги пржите во врело масло, на умерена температура, неколку минути од двете страни се додека не добијат убава златна боја, т.е. додека не поруменат.

Послужете додека се топли. Може да ги сервирате во комбинација со помфрит.

Овие уштипци се многу вкусни дури и ако се подготвуваат во сос од домати.

Добар апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!