ТУРСКО ПИДЕ: Кога ќе го пробате ова, повеќе нема да правите класична пица!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Овој деликатес едноставно не смеете да го пропуштите!

Состојки:

  • 400 мл млеко,
  • 100 мл масло,
  • 1 лажица шеќер,
  • 1 лажица сол,
  • 1 свеж квасец,
  • 2 цели јајца,
  • 850 +50 гр меко брашно.

Филот може да биде различен – сирење, јајца „на око“, кашкавал, шунка, печурки …

Подготовка:

Во околу 150-200 мл топло млеко, измешајте шеќер, квасец и лажичка брашно. Оставете да стаса додека ги подготвуваме останатите состојки.

- Advertisement -

Во сад за мешање ставете околу 400 гр брашно и додадете сол и измешајте. Потоа додадете ги состојките по ред. Преостанатото млеко, скоро целото масло (оставете 2 лажици за крај), едно јајце и една белка (жолчката оди и на крај) и додадете го квасецот во брашното. Замесете меко и глатко тесто .

Намачкајте со преостанатото масло, измешајте малку и оставете го тестото да нарасне од еден час до час и половина на топло место.

Премесете го тестото, па поделете го на 8 дела (или колку сакате да добиете и дали сакате повеќе или помалку). Обликувајте го секој дел од тестото во топка. Не го притискајте тестото премногу долго за да не стане тврдо и тешко да се резвлекува, но ако тоа се случи, само оставете ги топчињата да стојат 10 минути и тие ќе се опуштат.

Истегнете ја секоја топка нагоре и надолу, и малку настрана. Ставете фил по желба (видете примери во видеото на крајот од текстот). На крајот, само свиткајте ги рабовите навнатре, и притиснете ги краевите на тестото во врвот за да добиете форма на чамец.

Оставете да отстои околу 30 минути (прв круг) додека го пополнувате вториот. Премачкајте со преостанатата жолчка и вклучете ја рерната да се загрева до 200 степени.

Печете 15-20 минути. Погледнете по 15 минути за да видите дали сè уште треба да се пече, така што рабовите се убаво зарумени.

На здравје!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!