ТУРСКИ ЛЕБ СПРЕМЕН ЗА 5 МИНУТИ: Лепињи меки како пена, премачкани со путер и мелен пипер!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Замесете турски леб и послужете за појадок, вечера или наместо леб за ручек.

Може да го послужите и со шунка, сирење и сосови. Тестото е лесно за месење и е направено од едноставни состојки. Потребни ви се 5 до 7 минути за да ги испечете, а потоа врелите лепињи премачкајте ги со стопен путер на кој сте додале смачкана пиперка и сецкан магдонос.

Состојки:

  • 500 гр брашно
  • 2 лажици квасец
  • 150 мл топла вода
  • 150 мл млеко, собна температура
  • сол по вкус
  • 3 лажици маслиново масло

За обложување:

  • смачкана пиперка
  • магдонос
  • стопен маргарин

Подготовка:

- Advertisement -

Измешајте малку брашно со квасецот со топла вода. Кога квасецот е активиран, измешајте го со преостанатото брашно и додадете млеко. Месете додека се не се соедини. На крај додадете маслиново масло и замесете мазно тесто.

Премачкајте го тестото со маслиново масло, покријте го и оставете го тестото да стаса на топлина еден час. Поделете го тестото на 6 дела и обликувајте топчиња.
Посипете ја површината со брашно, ставете топче тесто и посипете малку повеќе брашно. Развијте во тенок круг и потоа ставете ги во загреана тава печете на средна температура околу 5-7 минути (2,5 – 3 минути од секоја страна).

Во растопениот путер додајте сецкан магдонос и смачкана пиперка и премачкајте ја секоја лепиња.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!