Традиционално вапцање јајца: За сите оние кои сакаат да ја зачуваат традицијата!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Велигден се приближува и размислуваме за сите начини на кои можеме да фарбаме јајца. Традиционалното фарбање јајца вклучува употреба на лушпи од кромид кои ја прават бојата посилна и поубава.

Состојки:

  • јајца, количина колку што ви е потребно
  • лушпи од кромид околу пола ќеса
  • стари најлонски чорапи, хулахопки
  • разни лисја и цвеќиња: детелина,глуварче, ајдучка трева итн, се што ќе најдете да има убава форма
  • поголемо тенџере
  • малку масло и памук – за да ги премачкате јајцата по готвењето

Подготовка:

Прво треба да ставите по едно или две лисја или цвеќиња на секое јајце, за да се уверите дека така ви одговараат. Поставете го листот или цветот по желба.

После тоа, исечете ги хулахопките  на парчиња двојно подолго од должината на јајцето и на средина. Ставете го чорапот над јајцето на делот каде што е поставен листот или цветот. Добро затегнете го чорапот, држејќи го листот за да не се поместува. Потоа врзете го во јазол или завиткајте ги краевите со еластична лента, ластик.

- Advertisement -

Кога ќе ги подготвите сите јајца што сте ги намениле за сликање, оставете ги настрана и подгответе го тенџерето.

Во поголемо тенџере ставете лушпи од кромид. Потоа ставете ги јајцата на нив. Истурете вода врз сето тоа и ставете на шпоретот да се готват.  Кога водата ќе зоврие, варете ги јајцата во кромидот околу 10 минути. Внимавајте да не ги преварите премногу.

Кога јајцата ќе се сварат, извадете ги од тенџерето и прелијте ги со ладна вода. Потоа отстранете ја хулахопката и украсниот лист. Ќе видите како добивте уникатен украсен отпечаток на велигденските јајца. Премачкајте ги велигденските јајца со памук со малку масло за да добиете висок сјај.

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!