ТРАДИЦИОНАЛНО БОСАНСКО ЈАДЕЊЕ ЗА ИФТАР: Ќе излижете прсти!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Долми може да се подготват и за ручек и за вечера, и за секоја посебна пригода. Потребно е малку повеќе трпение при полнењето, но на крајот се исплати.

Во БиХ традиционално се подготвуваат соган долми (тур. Sogan dolmasi) или полнет кромид, особено за време на Рамазан и Бајрам. Долми може да се подготват и за ручек и за вечера, и за секоја посебна пригода.

Состојки:

  • 1 кг кромид
  • 500 гр. мелено месо
  • 1 црвен кромид
  • 1 морков (рендан)
  • 6 лажици ориз
  • зачини
  • путер
  • брашно
  • доматен сос

Подготовка:

Кромидот исчистете го, малку исечкајте го од горната страна и издупчете го на долната страна. Може да се исечат и главите, а може да се стават и цели да се сварат за да омекне кромидот. Во водата ставете малку лимон или оцет. Кога главите ќе омекнат, ставете ги под ладна вода и одвојте го кромидот за фил.

- Advertisement -

Филот се подготвува така што во 5оо грама мелено месо се ставаат ситно сечкан кромид, еден рендан морков, шест лажици зачини (зачини од сув зеленчук, бибер и црвен пипер).

Наполнете го кромидот и наредете го во шерпата. Посебно пропржете една лажица путер, две лажици брашно и додадете 2-3 лажици доматен сос, прелијте со вода. Кога ќе зоврие додадете малку зачин од сувиот зеленчук и прелијте го кромидот. Оставете да се готви на тивок оган околу половина час.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ИДЕАЛНА ЗА ПОЈАДОК ИЛИ ВЕЧЕРА: Француска пита со сланина!

Повкусно не сте пробале. Состојки: 300 гр праз 600 гр излупени компири 100 гр чадена сланина 250 грама брашно 150 мл вода 100 мл бело...

Кремасти тестенини во сос од спанаќ: Никој нема да им одолее!

Доколку немате многу време за подготовка на ручек, подгответе го ова исклучително вкусно и брзо јадење. Нема да вкусите ништо похранливо од тестенини со...

Едноставна супа од брокула: Минимално калории, максимално здравје!

За студените зимски денови најдобро е секој ден да подготвувате топла супа. Денеска предлагаме да биде супа од брокула Брокулата е една од најздравите намирници,...

МАКЕДОНСКИ КОЛАЧ: ПОСЕН, СОЧЕН десерт кој се топи во уста!

Во посните денови не треба да заборавиме на слатките, па затоа ви пренесуваме рецепт за македонска посна торта Состојки: 3 чаши брашно 2 чаши гриз ...

РУЧЕК ЗА ДЕНЕС: МОНАШКО ВАРИВО од рерна – посно или мрсно, одлучете сами!

Монашка чорба од манастирот Рукумија има своја посна и мрсна варијанта, а на вас е да одлучите како ќе ја приготвите. Состојки: Мешавина за ќофтиња: 500-700...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!