ТОРТА ШЕХЕРЕЗАДА БЕЗ ПЕЧЕЊЕ: Направете фил, наредете, премачкајте и готово!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Постојат колачи што се прават многу едноставно и брзо, но уживањето во нив е немерливо.

Состојки:

  • 2 пакувања бисквити од 500 гр
  • 5 вреќички пудинг од карамела
  • 1.700 мл млеко + 400 мл за шлаг
  • 250 гр путер или маргарин
  • 200 гр шеќер
  • 300 гр шлаг со вкус на слатка павлака
  • 500 мл слатка павлака (за премачкување торта)

Подготовка:

Пржете го шеќерот во тава кратко и истурете го млекото. Оставете малку млеко да го размешате пудингот (околу 300 – 400 мл). Гответе додека не се растопи карамелизираниот шеќер.

Сварете го пудингот што го измешавте во млекото. Отстранете го филот од рингла и оставете да се излади. Изматете го путерот или маргаринот и измешајте со миксер во пудингот. Изматете го шлагот со 400 мл ладно млеко.

- Advertisement -

Сега почнете да ја редите тортата. Првин бисквит потоа фил, па шлаг пак бисквит, фил, шлаг и се така додека не го потрошите материјалот. На крај изматете слатка павлака и декорирајте ја тортата одозгора. Оставете да се излади и послижете.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!