ТОРТА СО ТЕМНО ПИВО: Пивото му дава на овој колач посебна арома, а повеќето состојки веќе ги имате дома!

Вреди да се проба:

Кременадла со сланина и зеленчук: Гурмански ручек!

Денеска ви предлагаме да поминете што помалку време во кујната, а што повеќе да уживате во вкусниот оброк. Состојки: 500 грама сланина (добро премачкајте ги...

Посни колачи со ореви – Се јадат со завидно уживање!

Лесни вкусни и малку крцкави посни колачи со ореви - омилени меѓу децата и возрасните! Состојки: сончогледово масло - 1/2 чаша вода - 1/2...

Природен борец против анемија: Оваа лековита СУПА ОД СПАНАЌ е богата со железо и го зајакнува организмот!

Анемијата е чест проблем меѓу луѓето, што е особено изразен кај жените во репродуктивната доба. Токму затоа и ви ја препорачуваме оваа супа за да...

Домашен пувкав козињак со суво грозје и ореви подготвен во апарат за леб

Направете домашен козињак ист како од пекара, со суво грозје, ореви и квасец. Тестото може да го подготвите во домашен апарат за леб. Состојки: (за...

Рецептот за пивската торта особено ќе ги воодушеви љубителите на овој пијалок.

Ова е познатата торта со темно пиво која е многу популарна во Ирска. Веројатно ви останало уште малку чоколадо во шпајз и темно пиво во фрижидер, па можете да направите толку добра торта што многумина ја нарекуваат „сладок грев“. Поканете ги вашите пријатели на дружба и продолжете да уживате во пролетта со овој рецепт за неверојатен десерт.

Состојки:

  • 200 гр путер
  • 200 мл темно пиво
  • 3 лажици какао во прав
  • 2 јајца
  • 100 гр кисела павлака
  • 1 лажичка екстракт од ванила
  • 220 гр брашно
  • 120 гр шеќер
  • 1 кесичка прашок за пециво
  • 250 мл слатка павлака

Подготовка:

Во садот ставете го путерот заедно со пивото, па промешајте на умерен оган додека целосно да се растопи, потоа додадете го какаото во прав и сето измешајте. Во посебен сад ставете цели јајца со павлака и екстракт од ванила, па изматете кратко да се соединат убаво.

- Advertisement -

Потоа додадете го растопениот маргарин со пивото. Брашното измешајте го со шеќерот, прашокот за пециво и прстофат сол, па постепено додајте го во смесата со јајцата. Мешајте со миксер додека не добиете изедначена смеса која потоа ќе ја префрлите во подмачкан калап со дијаметар од 22 см.

Се пече во рерна на 180 степени C околу половина час. Можете да користите стар трик со чепкалка за заби. Кога ќе боцнете чепкалка во колачот, таа треба да остане чиста, што е знак дека е доволно испечен. Изматете ја слатката павлака за да добиете густ шлаг, па кога колачот ќе се излади премачкајте ја одозгора и послужете.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

РЕД ВЕЛВЕТ: Слатка фантазија и чиста рапсодија на вкусови!

Една лесна торта со прекрасен вкус и многу привлечен изглед. Состојки: Кори: 125 гр путер 300 гр шеќер 2 јајца 250 гр меко брашно 1 лажица...

Кременадла со сланина и зеленчук: Гурмански ручек!

Денеска ви предлагаме да поминете што помалку време во кујната, а што повеќе да уживате во вкусниот оброк. Состојки: 500 грама сланина (добро премачкајте ги...

ПАМУК ПЕЦИВО ПОЛНЕТО СО СИРЕЊЕ: Совршено брзо и лесно!

Има ли нешто поубаво од меко тесто исполнето со богат фил. Состојки за тесто: 650 гр брашно 40 гр свеж квасец половина лажица шеќер 100...

Чоколадна торта со бисквити ВО ШИШЕ: Толку е кремаста и неодолива што се топи во устата!

Ако не сте вешти во правење слатки, чоколадна торта без печење сигурно ќе успее. Кога сакате да направите брз десерт, без премногу валкани садови, тогаш...

РУЧЕК ЗА ДЕНЕС: Печени тестенини со шунка, сирење и јајца!

Рецептот е идеален за оние денови кога немате многу време. Неверојатно колку е лесно да се подготви  Состојки: 300 гр тестенини 1 павлака во чаша ...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!