Торта МАРКИЗА: Совршен крем десерт, готов за 20 минути!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Оригинален руски рецепт, идеален за секое време!

Состојки:

Кора:

  • 300 гр бисквити
  • 300 мл кафе со млеко

Фил:

  • 5 јајца
  • 250 гр путер
  • 200 гр шеќер во прав
  • 400 гр црно чоколадо
  • 300 гр лешник
- Advertisement -

Декорација:

  • 250 мл шлаг/ слатка павлака
  • 30 гр какао

Подготовка:

Потопете ги бисквитите во изладеното кафе и наредете ги во калап по можност круг. Одделете ги белките од жолчките. Изматете ги жолчките со миксер додека не се зацврстат. Потоа додадете путер (кој беше на собна температура) и продолжете со мешање, масата треба да биде пенлива. Додадете шеќер во прав и продолжете да мешате.

Стопете 400 гр темно чоколадо, додадете ги во филот и комбинирајте се. Лешниците ситно исецкајте ги (мелете ги) и додајте ги на филот. Потоа изматете ги белките во цврст снег и додадете ги лажица по лажица во филот од чоколадо. Не мешајте со миксер, само лесно мешајте со шпатула. Истурете го филот преку бисквитите во калапот и израмнете.

Изматете ја слатката павлака (или шлаг со кисела вода) и премачкајте ја врз филот. Потоа земете мало сито за да посипете, ставете какао во него и посипете преку шлагот за да ја покриете целата површина. Оставете ја тортата да се стегне, и оставете ги аромите убаво да се измешаат преку ноќ.

Уживајте!

- Advertisement -

Последни рецепти

АЈЛЕ – НАЈСТАРОТО ТУРСКО СЛАТКО: Направете си домашно кафе и послужете ја оваа слатка торта!

Ајле, меко турско слатко на кое никој нема да може да одолее, се подготвува многу брзо и лесно. Турските колачи одлично се комбинираат со домашното...

ПОДВАРОК СО СВЕЖ СВИНСКИ ВРАТ: Најдоброто зимско јадење кое се подготвува едноставно и лесно!

Подварок со свежо свинско месо е совршено зимско јадење, калорично и здраво Ако го совладавте подготвувањето слатка зелка, време е да научите како да направите...

ПОСНА САЛАТА: Совршено мезе кое може да го замени главниот оброк во деновите на постот!

Прекрасна салата која го менува оброкот, а воедно да пробате нешто ново што би можело да послужи како мезе за Свети Никола. Денот на Свети...

ПИЦА ОД СТАР ЛЕБ: Никогаш не било побрзо и полесно да се добие оброк што го сака целото семејство!

Доколку не знаете да го користите стариот леб, наш предлог е да направите брза пица Нема кој не сака пица, а ако често ви останува...

Пица кифлички : Наједноставен рецепт, вкусни и меки „како душа“

Доколку барате рецепт за меко и вкусно пециво, ова е вистинската работа за вас! Направете ги овие кифлички и уверете се сами. Тестото е...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!