Топчиња од компир: Крцкави, златни и целосно неодоливи, направете ги кога сакате да го почестите целото семејство!

Вреди да се проба:

Природен борец против анемија: Оваа лековита СУПА ОД СПАНАЌ е богата со железо и го зајакнува организмот!

Анемијата е чест проблем меѓу луѓето, што е особено изразен кај жените во репродуктивната доба. Токму затоа и ви ја препорачуваме оваа супа за да...

Домашен пувкав козињак со суво грозје и ореви подготвен во апарат за леб

Направете домашен козињак ист како од пекара, со суво грозје, ореви и квасец. Тестото може да го подготвите во домашен апарат за леб. Состојки: (за...

Млечни чоко коцки – Чоколадна фантазија за деца и возрасни!

Врвна торта која децата ја обожаваат. Состојки: јајца 6 шеќер 6 лажици брашно 6 лажици какао 4 лажици топла вода 6 лажици прашок за пециво...

Џем од дренки : Брзо и лесно до вкусна и здрава зимница!

Потешко се прави домашен џем од дренки, има многу работа, но вкусот на џемот е фантастичен. Испробајте го овој едноставен рецепт, вкусот е навистина прекрасен. Состојки: ...

Крцкавите пржени топчиња од компир се лесни за подготовка, ќе ги обожава целото семејство, а имаме и предлог за послужување!

Топчињата од компир се вистинско уживање за грицкање! Можете да ги послужите како прилог со малку месо, но овој рецепт можете да го подготвите и кога сакате нешто солено, крцкаво и вкусно. Се пржат на масло и не се многу здрави за секој ден, но ако ги подготвувате повремено, можете да уживате во нив без страв дека ќе се одразат на обемот на половината или на здравјето.

Во овие топчиња влегуваат и ароматични адитиви, за да бидат уште повкусни, а еве како се подготвуваат!

Состојки:

  • 1 кг црвен компир
  • 2 чешниња лук
  • 1 лажица сол
  • 1/2 лажичка суво оригано
  • 1 лажица брашно
  • малку бибер

Подготовка:

- Advertisement -

Излупете ги и измијте ги компирите, а потоа земете ренде и изрендајте го на најмалата страна. Ренданите компири мора да бидат суви, па веднаш ставете ги во чиста крпа, добро исцедете ги и оставете да се исцедат. По потреба, ренданите компири исушете ги уште малку со хартиена крпа.

Во поголем сад на компирот додајте ги сите останати состојки, зачините, ситно сечканиот лук и брашното. Со раце формирајте топчиња, но внимавајте, мора многу добро да исцедите за да не се распаднат при пржење!

Оставете ги во фрижидер додека го загревате маслото во подлабоко тавче. Пржете ги топчињата на средна топлина додека убаво не поруменат, исцедете ги на кујнска крпа и послужете ги додека се топли. Највкусно ќе биде со кечап или домашен сос за скара за потопување.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

Турски појадок Cilbir: Поширани јајца со црвен сос!

Cilbir, cilbur или çılbır (се изговара чил-бир) е само еден од рецептите за појадок со јајца во турската кујна. Јадењето е вообичаено да се служи...

Сочна ЧОКОЛАДНА ТОРТА: Занесен вкус кој нема да ве остави на едно парче!

Доколку сакате да направите богата чоколадна торта со малку орев, верувајте, ова е идеалното решение. Состојки: за кора: ви требаат две вакви 5 белки 5 лажици...

Лековити својства на зелката: Вистинска брза помош во домот!

Незаменлива состојка во многу јадења, зелката е и ценет лек. Нашите баби сè уште знаат и успешно ги користат листовите зелка за лек. Предлагаме да...

ТОРТА СО ТЕМНО ПИВО: Пивото му дава на овој колач посебна арома, а повеќето состојки веќе ги имате дома!

Рецептот за пивската торта особено ќе ги воодушеви љубителите на овој пијалок. Ова е познатата торта со темно пиво која е многу популарна во Ирска....

СОЛЕНА ТОРТА СО ЛЕБ: Заборавете на шпоретот, бидејќи нема ниту печење, ниту готвење – супер лесно кога е топло!

Лесен и брз рецепт за солена торта со леб. Кога не знаете што да подготвите за ручек, а мразите да готвите и да вклучите шпорет,...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!