Топло чоколадо за студените зимски денови

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Рецепт за топла чоколада со навистина одличен вкус. Овој пијалок не само што ја зголемува вашата температура, туку и расположението ако можеби сте малку тажни.

Пријатно е во зима со добра музика да се напиете чаша топло чоколадо додека гледате низ прозорецот. Дури и ако има снег, амбиентот би бил целосен можете слободно да отпатувате со вашите мисли некаде.

Состојки:

  • 200 гр темно чоколадо
  • 50 гр бело чоколадо
  • 2,5 дцл млеко
  • 1 лажица ракија, или како замена рум
  • прстофат чили
  • 200 мл шлаг
  • Стапчиња цимет

Подготовка:

- Advertisement -

1.Исечете го темното и белото чоколадо на парчиња. На овој начин, чоколадото полесно и побрзо ќе се стопи во млекото. Во млеко додадете ракија или сличен јак пијалок.

Секако, ако не сакате, можете да го елиминирате алкохолот од рецептот.

Додадете прстофат чили, не грижете се, нема да биде зачинета или луто, тоа е чили што му ја дава таа посебна арома и многу блага горчина што, скоро и да не ја чувствувате.

2.Истурете крем за шлаг во еден сад и оставете да зоврие. Веднаш штом ќе зоврие, тргнете го од оган и внатре додадете го претходно исецканото темно и бело чоколадо. Убаво мешајте додека не се стопи чоколадото и вратете се на оган.

Кога ќе зоврие, варете кратко, околу една минута. И домашното топло чоколадо е подготвено и подготвено за сервирање.

3.Послужете со додавање на шлаг, стапчиња цимет и обилно посипете со повеќе изрендано чоколадо. Идеално е за ладни утра или вечери и е готово за брзо време. Исто така интересно како десерт на романтична вечера со вашата сакана.

Пријатен апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

Домашен леб како од пекара, рецепт од познатиот готвач – крцкав однадвор, внатре мек како душа

Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак...

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!