Толку кремасто и фино: Рецепт за пудинг од чоколадо од само 7 состојки!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Секој може да направи пудинг од чоколадо во вреќичка, но дали некогаш сте се обиделе да го направите овој сладок и кремаст десерт без инстант пудинг? Не е толку тешко како што може да изгледа.

За да му дадете мазна и кремаста текстура на чоколадниот пудинг, користете зрело авокадо.

Состојки:

  • 250 мл вода
  • 150 грама шеќер
  • 100 грама црно чоколадо
  • 25 грама незасладен какао во прав
  • 2 големи и зрели авокада
  • 1 лажица екстракт од ванила
  • ¼ лажичка сол

Подготовка:

Во тенџере ставете вода, шеќер, какао, екстракт од ванила и сол. Загрејте ја течноста и варете на умерена температура додека шеќерот не се раствори. Тргнете го тенџерето од оган, но покријте го за да ја задржите содржината топла колку што е можно подолго.

- Advertisement -

Излупете го авокадото, а остатокот ставете го во блендер и мешајте додека не добиете мазна смеса. Постепено истурете ја топлата мешавина од какао во кремот од авокадо и измешајте се заедно додека не добиете мазна и сјајна смеса.

Топете го црното чоколадо во микробранова печка или на пареа, а потоа постепено измешајте го во остатокот од кремот. Префрлете ја смесата во сад, покријте ја и ставете ја во фрижидер минимум два часа или целиот ден пред сервирање.

Добар апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

АЈЛЕ – НАЈСТАРОТО ТУРСКО СЛАТКО: Направете си домашно кафе и послужете ја оваа слатка торта!

Ајле, меко турско слатко на кое никој нема да може да одолее, се подготвува многу брзо и лесно. Турските колачи одлично се комбинираат со домашното...

ПОДВАРОК СО СВЕЖ СВИНСКИ ВРАТ: Најдоброто зимско јадење кое се подготвува едноставно и лесно!

Подварок со свежо свинско месо е совршено зимско јадење, калорично и здраво Ако го совладавте подготвувањето слатка зелка, време е да научите како да направите...

ПОСНА САЛАТА: Совршено мезе кое може да го замени главниот оброк во деновите на постот!

Прекрасна салата која го менува оброкот, а воедно да пробате нешто ново што би можело да послужи како мезе за Свети Никола. Денот на Свети...

ПИЦА ОД СТАР ЛЕБ: Никогаш не било побрзо и полесно да се добие оброк што го сака целото семејство!

Доколку не знаете да го користите стариот леб, наш предлог е да направите брза пица Нема кој не сака пица, а ако често ви останува...

Пица кифлички : Наједноставен рецепт, вкусни и меки „како душа“

Доколку барате рецепт за меко и вкусно пециво, ова е вистинската работа за вас! Направете ги овие кифлички и уверете се сами. Тестото е...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!