ТЕЛЕШКИ шницли ВО СОС СО ЗЕЛЕНЧУК: Месото е толку меко што се топи во уста!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Сочните телешки шницли во сос од зеленчук се одличен избор за ручек.

Љубителите на месо ќе бидат особено воодушевени од овој рецепт за телешки шницли во сос од зеленчук. Телешкото месо е особено здраво, а она што го издвојува од другото црвено месо е тоа што содржи најмалку калории.

- Advertisement -

Подготовката е многу едноставна, а нема потреба од многу садови, бидејќи се се прави во една тава. Послужете со свежа сезонска салата.

Состојки:

  • 4 телешки стекови
  • 1 црвена пиперка
  • 1 зелена пиперка
  • 1 главица кромид
  • 2 моркови
  • 200 мл сок од домати
  • 2 лажици брашно
  • коцка путер
  • сол, бибер

Подготовка:

Телешките шницли добро исчукајте ги со чекан за месо, посолете и побиберете ги, па извалкајте ги во брашно. Во тавчето ставете коцка путер, а кога ќе се растопи испржете ги шницлите. Кога ќе се испржат, извадете ги и оставете ги на страна.

Зеленчукот исечкајте го на коцки, па во истата тава прво пропржете го кромидот додека не стане проѕирен, па додајте го другиот зеленчук. Се динста додека не омекне, а потоа се прелива со сокот од домати.

Додадете билки по вкус, а кога ќе зоврие, вратете ги шницлите. Намалете ја топлината, покријте ја тавата и динстајте сè заедно уште 15 минути додека месото целосно да омекне.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

Домашен леб како од пекара, рецепт од познатиот готвач – крцкав однадвор, внатре мек како душа

Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак...

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!