ТАРАНЕНИК: Едно старо јадење на кое со задоволство се навраќаме!

Вреди да се проба:

Нема некој од постарите генерации кој не го памети ова јадење.

Направете за целото семејство, навратете се на спомените и уживајте!

- Advertisement -

Состојки:

  • 400 грама јуфки домашни
  • 200 грама тарана
  • малку сол
  • малку масло
  • 400 милилитри вода
  • путер/маргарин

Подготовка:

Премачкајте го плехот во кој ќе го подготвите јадењето со малку путер или маргарин. Ставете еден дел од јуфките и малку посолете па ставете го во загреана рерна да се потпече на 200 степени.

Потоа извадете го плехот и ставете ја тараната и одозгора другиот дел од јуфките. Пак вратете во рерна да се потпечат јуфките, односно да пожолтат. Во посебен сад на шпорет ставете да зоврие водата со малку масло и една лажичка сол.

Водата прелијте ја преку јуфката и печете на 250 степени целзиусови околу 10 а потоа 40 минути со исклучен горен греач на рерната и затворен капак. Кога е готово почекајте малку да олади и послужете со сирење, или прилог по желба.

Пријатно!

- Advertisement -spot_img

Последни рецепти

- Advertisement -spot_img

Повеќе рецепти

- Advertisement -spot_img
error: Содржината е заклучена!