СУФЛАКИ, ТРАДИЦИОНАЛНО ГРЧКО ЈАДЕЊЕ ЗА помалку ОД ПОЛА ЧАС: Сега не мора да одите во ресторан, правете го дома!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Направете вкусни и едноставни раженчиња за целото семејство со овој рецепт.

Одморот на брегот на грчкото море не може да помине без претходно да пробате некој од грчките специјалитети. За сите љубители на грчката кујна освен гиро, суфлаките се одличен избор. Суфлаки во превод од грчки е месо на стап или ражен. Тајната на ова јадење е пред се во добрата маринада и е одличен избор за сите љубители на месото и медитеранската кујна.

Ќе ви треба помалку од половина час за да направите суфлаки дома. За овој рецепт земете свинско месо, иако наместо тоа можете да користите пилешко или јагнешко. По желба можете да го послужите со зелена салата, јогурт и леб.

Состојки:

  • 400 гр свинско месо
  • 1 лимон
  • 1/2 лажичка лута пиперка
  • 1/2 лажица суво оригано
  • 1/2 краставица
  • 100 мл јогурт без маснотии
  • 1 мало чешне лук
  • 2 црвени пиперки

Подготовка:

- Advertisement -

Во поголем сад ставете го свинското месо со маслото, ориганото, кората од лимон и сокот, пиперката и малку сол. Се соединете и оставете да се маринира 10 минути.

Во друг сад измешајте ги јогуртот, изренданиот лук и краставицата. Зачинете со сол и оставете го на страна. Ако не сакате да печете на скара, ставете ги раженчињата на плех и печете ги во рерна 3-4 минути од секоја страна додека не поруменат на 220 степени.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!