СУТЛИЈАЧ со цимет : Вкусен кремаст десерт за сите генерации!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Името сутлијач (или сутлијаш) потекнува од турскиот збор sütlaş = sütlü aş, што во превод значи “млечна храна”.

Сутлијачот е застапен скоро насекаде во светот. Овој десерт се појавува во повеќе варијации во поглед на густината и аромата што се додава, а основните состојки секогаш се млеко и ориз.

Состојки:

  • 1 шолја ориз (180гр)
  • 1 литар млеко (топло)
  • 2 шолји вода
  • 3 лажици шеќер (60гр), или повеќе по желба
  • кора од лимон
  • цимет

Начин на подготовка:

Оризот се става во вода потопен да одстои 30 минути. Потоа во сад со дупло дно се вари исцедениот ориз со 2 шолји вода, на оган со средна температура. Се вари додека да ја абсорбира водата, околу 10 минути.

- Advertisement -

Потоа се додава млекото шолја по шолја, се намалува температурата и се вари со лесно мешање. Варењето трае околу 15 до 20 минути или додека се добие саканата густина.

Две до три минути пред крај се додава шеќерот и се меша. Сутлијачот при крајот на варењето е сеуште течен.

Кората од лимон ја рендаме и ја додаваме кога варењето е завршено и лесно се меша. Сутлијачот при ладењето испарува и се продолжува да се згуснува.

Додека е уште топол го излеваме сутлијачот во припремени шоли или тањирчиња.
Секоја порција ја декорираме со поросување мелен цимет и ги оставаме да се изладат.

Се добиваат 8 сервирања од 200 мл.

На здравје!

ЗАБЕЛЕШКА: Со потопување на оризот почнува и процесот на готвење. Со овој процес се потпомага намалувањето на фитичната киселина во оризот. Познато е дека фитичната киселина го попречува искористувањето на минералите од храната. Со искиснувањето на оризот се подобрува достапноста на минералите од оризот и другите хранливе состојки што се варат заедно во случајов млекото. Воедно оризовите зрна се воздушести и времето на готвење е намалено.

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!