Супа од говедско месо со кнедли: Освежителен лесен ручек!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Започнете го денот со освежувачка супа од говедско месо со кнедли.

Состојки:

  • 1 голем стек од говедско месо
  • 3 моркови
  • 2 корени од магдонос
  • 1 корен од пашканат
  • 1/2 корен од целер или 1 мал
  • 1 мал кромид
  • 2 пиперки
  • зачин од сув зеленчук
  • Тестенини, кнедли од гриз
  • сецкан магдонос

Подготовка:

Ставете го говедскиот стек во поголем сад, истурете 2,5 l вода и ставете го да зоврие. Кога ќе започне да врие, отстранете ја пената со лажица со дупчиња. Извадете ја лушпата од кромидот, а потоа испечете го на скара, во рерна или на површина за готвење.

Додадете ги пиперките и пржениот кромид, намалете ја температурата на готвење, покријте го тенџерето и оставете да се готви околу час и половина. Во меѓувреме, излупете го зеленчукот, исецкајте го, додадете го во супата и варете околу половина час, додека зеленчукот не омекне.

- Advertisement -

Додадете по желба сол, додајте лажичка сушен зеленчук и кога ќе зоврие, ставете во супата неколку јуфки или кнедли од гриз или кој било друг додаток по ваша желба и варете уште малку. Посипете со сецкан магдонос.

Добар апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

ИДЕАЛНА ЗА ПОЈАДОК ИЛИ ВЕЧЕРА: Француска пита со сланина!

Повкусно не сте пробале. Состојки: 300 гр праз 600 гр излупени компири 100 гр чадена сланина 250 грама брашно 150 мл вода 100 мл бело...

Кремасти тестенини во сос од спанаќ: Никој нема да им одолее!

Доколку немате многу време за подготовка на ручек, подгответе го ова исклучително вкусно и брзо јадење. Нема да вкусите ништо похранливо од тестенини со...

Едноставна супа од брокула: Минимално калории, максимално здравје!

За студените зимски денови најдобро е секој ден да подготвувате топла супа. Денеска предлагаме да биде супа од брокула Брокулата е една од најздравите намирници,...

МАКЕДОНСКИ КОЛАЧ: ПОСЕН, СОЧЕН десерт кој се топи во уста!

Во посните денови не треба да заборавиме на слатките, па затоа ви пренесуваме рецепт за македонска посна торта Состојки: 3 чаши брашно 2 чаши гриз ...

РУЧЕК ЗА ДЕНЕС: МОНАШКО ВАРИВО од рерна – посно или мрсно, одлучете сами!

Монашка чорба од манастирот Рукумија има своја посна и мрсна варијанта, а на вас е да одлучите како ќе ја приготвите. Состојки: Мешавина за ќофтиња: 500-700...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!