СТРУГАН ЛЕБ: Традиционален рецепт!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Стружениот леб е специјалитет кој се добива со тоа што лебот направен по рецептот што следува, по печењето се струга по крупната страна од рендето.

Состојки:

  • нешто повеќе од 1 кг брашно
  • две лажички сол и сув квасец
  • половина прашок за пециво
  • лажичка шеќер
  • две лажици масло
  • една шолја млако млеко и вода

Подготовка:

Во млекото измешано со шеќер и малку брашно се става квасецот да нарасне. Во сад истурете го брашното, измешајте со сол и прашок за пециво, па додајте млеко и квасец со постојано мешање.

Полека додавајте вода за тестото да остане потврдо отколку за леб и на крај додадете масло. Добро измесете (додека не почнат да ве болат зглобовите), потоа покријте го со бела крпа и оставете го тестото да нарасне. Промешајте уште два пати.

- Advertisement -

Ако не можете да формирате топка со дланките, истегнете ја со сукало. Треба да биде потенка додека расте. Се валка од двете страни во брашно и се става во голема подмачкана тава (број 30) или на плех и густо се боцка со вилушка и се премачкува со масло. Оставете да нарасне околу половина час.

Печете околу 40 минути во загреана рерна на 220 степени додека не порумени, а потоа намалете ја температурата на 200 степени. Извадете го лебот од рерна, фатете го со крпа да не се изгорите и изрендајте ја слободната страна со крупната страна на рендето. Изрендајте ја само кората.

Кога се ќе заврши со отстранување на кората, премачкајте ја со влажни раце и вратете ја во рерна уште пет минути. Потоа се завиткува во крпа да стои.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!