СТАР РУСКИ ПИЈАЛОК ЗА БУБРЕЗИ: Го ослободува телото од насобраните токсини, раствора камења, исфрла песок!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Потребни ви се само 2 состојки за да го подготвите!

Истражувањата покажаа дека секој 20 -ти човек страда од камења во бубрезите. Кога поминува низ уринарниот тракт, тоа може да биде многу болен процес.

- Advertisement -

Сепак, благодарение на само една храна, можете да се ослободите од каменот за многу кратко време.

Просото се користи во медицината од памтивек, а неговите корисни ефекти врз телото се многубројни.

Просото е хранлива и здрава житарка која е многу пријатна за телото. Што се однесува до камењата во бубрезите, просото делува со распаѓање на камења, песок и талог во бубрезите. Исто така успешно ги чисти бубрезите од токсини.

Состојки:

  • 200 грама просо
  • 2 литри вода
  • Поголем сад
  • Стаклена тегла

Подготовка:

Навечер исплакнете го просото во топла вода и оставете да отстои преку ноќ, а потоа наутро пренесете го просото во сад, тенџере.

Загрејте 2 литри вода до вриење и истурете врз просото. Покријте ја шерпата и оставете да отстои цел ден. Навечер процедете ја течноста и истурете ја во стаклена тегла и затворете ја.

Пијте го овој пијалок секој ден 10 дена, и барем една чаша дневно.

- Advertisement -

Последни рецепти

Домашен леб како од пекара, рецепт од познатиот готвач – крцкав однадвор, внатре мек како душа

Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак...

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!