СТАР РЕЦЕПТ ЗА ЏЕМ ОД ШИПИНКА: Вака го правеле нашите баби!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Научете како сами да си направите домашен џем од шипинка.

Секоја дом мора да има слатко од шипинки што го правеле нашите баби и кој не враќа во детството. Подготовката бара малку труд, но навистина вреди. Домашниот џем е секогаш подобар избор од џем од продавница, особено затоа што џемот од шипинка не можете да го најдете насекаде, а ова старомодно слатко задоволство е одлично како намаз за палачинки.

Доколку се плашите дека џемот ќе изгори на шпоретот, ставете прстен (отпорен на топлина) помал од дното на тенџерето и потоа ставете го тенџерето. На овој начин ќе избегнете директен контакт помеѓу тенџерето и шпоретот и нема да може да изгори, а вкусот ќе остане ист.

Состојки:

  • 2 кг шипинки
  • 5 кг шеќер

Подготовка:

- Advertisement -

Шипинките измијте ги во малку вода и оставете ги да се исушат и омекнат неколку дена пред да почнете да го правите џемот. Шипинките префрлете ги во тенџере и полијте вода по потреба, па варете додека не омекнат.

Процедете го низ густо сито и оставете го да се излади. Потоа земете малку од добиената смеса, ставете ја на чисто сито, а потоа постепено додавајте вода и исплакнете ја шипинката во големо тенџере. На крајот измијте го ситото од влакната.

После секое процедување измијте го ситото и повторете ја постапката неколку пати, додека не измиете се. Потоа, процедете ја смесата преку газа. Добро исчистената смеса истурете ја во сад. Гответе еден час за да се испари вишокот вода и повремено мешајте.

Додадете шеќер и варете уште еден час. Со жица за матење проверете дали џемот е готов, за кога ќе поминете низ смесата да не се соедини. Топлиот џем сипете го во врели, стерилизирани тегли и ставете го во топла рерна, па извадете ги теглите и покријте ги следниот ден.

Извор: Прашање на вкус

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!