Старински рецепт – Млечник со копар

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Вкусен млечник кој се топи во устата. Ви ја пренесуваме солената верзија од овој старински рецепт, а може да се направи и благ.

Состојки:

  • 750 гр брашно
  • 1/2 квасец
  • Вода
  • Маргарин за премачкување

Фил:

  • 6 јајца
  • 500 мл млеко
  • зачин копар

Подготовка:

Тестото се замесува со брашно, квасец и вода. Не треба да биде многу меко но и не премногу тврдо. Потоа се дели на три дела, еден поголем и два помали. Се сукаат две помали кори, и се оставаат на страна додека се сука третата.

- Advertisement -

Третата, поголема кора се сука цела, се премачкува со маргарин, па се превртува како за лиснато тесто. Се остава да се стегне маргаринот и потоа пак се расукува според плехот во кој ќе се пече да биде кружен. Се поставува во плехот и се попрскува.

Се прскаат и другите кори, па се ставаат до половина да не преминуваат преку работ а третата најголема кора се витка преку нив за да се добие раб.

Се става да се пече, на 200 степени само да се запече околу 20 минути потоа се вади плехот и се полева одозгора со филот кој сте го направиле од јајца, копар и млеко.

Се се враќа да се допече во рерна, уште околу 20- 25 минути. Следете го печењето и кога ќе добие златеста кора, готово е.

Добар апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!