Старински рецепт за милиброд – Вкус кој е невозможно да се заборави!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Нема личност која не се сеќава на вкусниот бабин милиброд. Овој прекрасен рецепт за милиброд освен како десерт може да ви послужи и како замена за лесен оброк, појадок или вечера.

Филот може да биде по ваша желба-мармалад или џем, замрзнато овошје, мак, еурокрем и се друго што е по ваш вкус.

Состојки:

  • 100 гр шеќер
  • 2 јајца
  • 250 мл млеко
  • 100 мл масло
  • 1/2 коцка свеж квасец (25 гр)
  • 1/2 лажичка сол
  • 500 гр брашно (тип 500)

За фил:

  • џем
- Advertisement -

За премачкување:

  • 1 жолчка со неколку капки масло

Подготовка:

Измешајте го квасецот во 250 мл млако млеко и додадете една лажица шеќер, па оставете го да нарасне околу 15 минути.

Во длабок сад додадете го квасецот, јајца, масло, шеќер, сол и брашно. Замесете ги состојките во мазно тесто. Можете да ги измешате и со помош на миксер, со додатоците за месење тесто. Добиеното тесто ставете го на набрашнета површина и размесете го уште малку.

Поделете го тестото на два дела, покријте го со крпа и оставете 45 минути да нараснат.

Размесете ги двата дела од тестото колку што можете поубаво. Размесете ги во правоаголна форма така што да добиете две кори.

Потоа одозгора намачкајте ја целата површина на корите со џем. Завиткајте ги со ролање по должина на корите. Наредете ти во намастена тава. Премачкајте ги ролните со изматена жолчка и ставете неколку капки масло во неа. Добиените ролати се оставаат малку да нараснат, на собна температура.

Печете околу 45 минути на температура од 200 степени.

Попрскајте ја готовата штрудла со малку вода, покријте и оставете малку да се излади. Попрскајте ги ролните со шеќер во прав и послужете ги топли.

Добар апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!