Старински колач со јаболка и гриз – Неодоливо вкусно слатко задоволство!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Подгответе го овој прекрасен колач од јаболка, кој никого нема да остави рамнодушен.

Потребни состојки:

  • 2 шолји (2дцл) брашно
  • 2 шолји гриз
  • 1 прашок за печиво
  • 1 шолја шеќер
  • 1 ванилин шеќер

Состојки за фил: 

  • 1 до 1,5 кг јаболки
  • 1 ванилин шеќер
  • Цимет
  • 1/2 шолја шеќер
  • 150гр путер

Подготовка:

Брашното и прашокот за печиво просејте ги. Додадете го гризот и шеќерот. Се заедно измешајте и поделете на 3 еднакви дела.

- Advertisement -

Јаболките изрендајте ги и помешајте ги со шеќерот, ванилниот шеќер и циметот. Разделете ги на два еднакви дела. Јаболките не се цедат, бидејќи нивниот сок ќе го натопи тестото и тоа ќе стане меко за време на печењето.

Загрејте ја рерната на 180 степени, а садот за печење премачкајте го со путер или масло.

Ставете го во тавата првиот слој од сувите состојки и израмнете со лажица. Врз него ставете ја едната половина од јаболките, додадете одозгора втор слој од сувите состојки, повторно израмнете со лажица и малку притиснете, па додадете го вториот дел на јаболки.

Завршете со третиот слој од суви состојки. Се убаво притиснете.

Путерот изрендајте го или исечете го на тенки листови и ставете го врз колачот.

Печете во загреана рерна на 180 степени околу 45 минути.

Добар апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

АЈЛЕ – НАЈСТАРОТО ТУРСКО СЛАТКО: Направете си домашно кафе и послужете ја оваа слатка торта!

Ајле, меко турско слатко на кое никој нема да може да одолее, се подготвува многу брзо и лесно. Турските колачи одлично се комбинираат со домашното...

ПОДВАРОК СО СВЕЖ СВИНСКИ ВРАТ: Најдоброто зимско јадење кое се подготвува едноставно и лесно!

Подварок со свежо свинско месо е совршено зимско јадење, калорично и здраво Ако го совладавте подготвувањето слатка зелка, време е да научите како да направите...

ПОСНА САЛАТА: Совршено мезе кое може да го замени главниот оброк во деновите на постот!

Прекрасна салата која го менува оброкот, а воедно да пробате нешто ново што би можело да послужи како мезе за Свети Никола. Денот на Свети...

ПИЦА ОД СТАР ЛЕБ: Никогаш не било побрзо и полесно да се добие оброк што го сака целото семејство!

Доколку не знаете да го користите стариот леб, наш предлог е да направите брза пица Нема кој не сака пица, а ако често ви останува...

Пица кифлички : Наједноставен рецепт, вкусни и меки „како душа“

Доколку барате рецепт за меко и вкусно пециво, ова е вистинската работа за вас! Направете ги овие кифлички и уверете се сами. Тестото е...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!