Старински деликатес со зелка: Традиционален рецепт за пита со кисела зелка што ќе го обожавате!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Многу повеќе од само пита … Одлично за појадок, вечера, па дури и закуски.

Состојки:

Тесто:

  • брашно 700 гр
  • 4 дцл вода
  • 3 лаж маст
  • 1/2 кафена лажичка сол

Фил:

  • 1 поголема глава кисела зелка
  • 1 глава лук
  • бибер по вкус

Подготовка:

- Advertisement -

Исечете ја киселата зелка на коцки. Пропржете го ситно исецканиот кромид во малку маснотија, а потоа додадете ја зелката и оставете да врие на тивок оган. Додадете малку бибер. Измешајте брашно и сол, а потоа постепено додавајте млака вода и маст.

Месете го тестото, покријте го и оставете го да отстои околу половина час. Потоа измешајте го тестото, па поделете го на четири дела. Формирајте топчиња, подмачкајте одозгора и оставете на топло место да одморат уште половина час.

Покријте ја масата со чаршав, а потоа посипете со брашно. Ставете ги топчињата, а потоа полека растегнете ги, што е можно потенко. Потоа искинете ги рабовите. Испруженото тесто посипете го со малку растопена маст, а потоа премачкајте го филот од зелка над тестото, завиткајте го со чаршавот за маса.

Ставете подмачкан плех за печење. Постапката повторете ја со преостанатите три кори, премачкајте ја питата со масло одозгора, па печете ја во загреана рерна на 200 степени, додека не порумени.

На здравје!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!