Старински ГУРАБИИ : Рецепти од избледените тефтери на нашите мајки и баби…

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Овој оригинален рецепт за гурабии некогаш беше најзастапениот десерт во секое домаќинство. Најчесто се прават за време на пости, па ако за време на претстојниот пост ви се јаде нешто слатко, тогаш овие гурабии се совршени за оваа прилика. Се разбира и за останатиот период од годината се совршени.

Тие се прават многу брзо а се превкусни бидејќи се многу кревки и се топат во уста. Едноставно неможе да им се одолее…

Состојки:

За тесто:

  • 1 шолја пиво
  • 2 шолји масло
  • 1 пакетче пециво
  • брашно (по потреба)
  • јатки од ореви (по потреба)

За шербет:

  • 1,5 шолја вода
  • 5 полни лажици шеќер
  • 1 кесичка ванилин шеќер
  • рендана кора од лимон
  • шеќер во кристали (за посипување)

Начин на подготовка:

- Advertisement -

Во длабок сад го ставаме пивото, маслото, брашно и пециво и замесуваме средно меко тесто како за леб. Од тестото се кинат топчиња кои ги притискаме со рака за да добиеме долгнавест облик и во средината ставаме една јатка од орев. Се виткаат како кифлички и се редат во намаслен плех за печење.

Се печат во загреана рерна на 200 степени околу 5 минути, а потоа се намалува температувата на 150 степени и се печат уште 15-тина минути, дури не поруменат.

Кога ќе се испечат ги вадиме од рерна и оставаме да се оладат.

Во меѓувреме се прави шербетот. Во тенџере, на оган, се става водата и шеќерот да проврие и се додава ванилин шеќер заедно со рендана кора од лимон. Оставаме шербетот да врие уште 4-5 мин.

Гурабиите ладни се потопуваат во врел шербет во кој се оставаат околу 10 секунди и се вадат и се валкаат со шеќер (во кристали).

Супер комбинација за секој период од годината.

Добар апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

ИДЕАЛНА ЗА ПОЈАДОК ИЛИ ВЕЧЕРА: Француска пита со сланина!

Повкусно не сте пробале. Состојки: 300 гр праз 600 гр излупени компири 100 гр чадена сланина 250 грама брашно 150 мл вода 100 мл бело...

Кремасти тестенини во сос од спанаќ: Никој нема да им одолее!

Доколку немате многу време за подготовка на ручек, подгответе го ова исклучително вкусно и брзо јадење. Нема да вкусите ништо похранливо од тестенини со...

Едноставна супа од брокула: Минимално калории, максимално здравје!

За студените зимски денови најдобро е секој ден да подготвувате топла супа. Денеска предлагаме да биде супа од брокула Брокулата е една од најздравите намирници,...

МАКЕДОНСКИ КОЛАЧ: ПОСЕН, СОЧЕН десерт кој се топи во уста!

Во посните денови не треба да заборавиме на слатките, па затоа ви пренесуваме рецепт за македонска посна торта Состојки: 3 чаши брашно 2 чаши гриз ...

РУЧЕК ЗА ДЕНЕС: МОНАШКО ВАРИВО од рерна – посно или мрсно, одлучете сами!

Монашка чорба од манастирот Рукумија има своја посна и мрсна варијанта, а на вас е да одлучите како ќе ја приготвите. Состојки: Мешавина за ќофтиња: 500-700...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!