СТАРИНСКА ПОПАРА која ве враќа во детството: Малку бајат ЛЕБ и СИРЕЊЕ за одличен почеток на денот!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Имате само бајат леб во домот, гладни сте и сакате да појадувате нешто топло, вкусно и вкусно? Ви предлагаме да направите попара на старински начин.

Следете ги следните чекори и научете како да направите вкусно јадење од стар леб што ќе го сакаат сите членови на вашето семејство, особено децата.

Потребни состојки:

  • 1 стар бајат леб,
  • 300 гр. кравјо сирење (или овчо)
  • 400 мл. вода

Начин на подготовка:

Истурете вода во тенџере или шерпа до висина од неколку прсти. Можете да ставите повеќе вода, се зависи од тоа колку пареа сакате да направите. Мерка од 2 dl вода и 250 до 300 грама леб (околу половина леб) е мерка за една до две порции, се зависи од тоа колку јадете.

- Advertisement -

Вклучете ја ринглата на шпоретот на средна температура. На вклучената рингла ставете тенџере или шерпа со вода, за да се загрее водата. Во водата ставете парче путер или маргарин околу 50 грама.

Во посебен сад раскршете го лебот на парчиња, како да го кинете за да ги нахраните птиците во двор. Значи, со големина на коцка од еден кубен сантиметар.

Кога водата ќе зоврие додадете ги искршените парчиња леб. При мешање смесата мора да биде густа, но не премногу густа. Потребно е лебот да впие вода, да омекне. Секое парче, по мешањето, мора да се натопи. Сепак, смесата не треба да биде премногу ретка. Поточно, лебот не треба да впива премногу вода.

Изразено во мерки, обично околу половина леб оди на 2 dl вода.

Сепак, може да има отстапувања, во зависност од староста на лебот, па најдобро е постепено да додадете по една шака парче леб на самото место и да измешате. Кога ќе процениме дека смесата е густа, престануваме да додаваме леб.

Потоа се скрши на парчиња кравјо или овчо сирење. Ако сакате, по ваша желба можете да ставите и козјо сирење.

За 2 dl вода и околу 300 грама леб потребни ви се околу 150 грама сирење.

Во смесата додадете го и издробеното сирење. Мешајте ја смесата додека сирењето не се растопи и се соедини со лебот.

Тргнете го садот од ринглата и исклучете го шпоретот.

Послужете ја попарата додека е уште топла. Не чекајте да се излади. Попарата се јаде додека смесата е топла за да се ослободи топла пареа при секое залче.

Ви посакуваме пријатен оброк!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!