Стапчиња со кулен и сирење: Пециво на кое секогаш со задоволство ќе се вратите!

Вреди да се проба:

Тие брзо се подготвуваат и уште побрзо ги снемува од трпезата.

Состојки:

  • 500 гр лиснато тесто
  • 300 гр сирење
  • 1 јајце
  • 100 гр кулен

Подготовка:

Оставете го тестото да се стопли. Поделете го на правоаголник, а потоа исечете го на три ленти.

- Advertisement -

Ставете рендано сирење на средина од секоја лента, исечете го куленот и наредете го, а потоа преклопете го и добро затворете го.

Тестото премачкајте го со изматено јајце, а потоа посипете со сирење на површината и печете на 220 степени околу 15 минути.

Добар апетит!

- Advertisement -spot_img

Последни рецепти

- Advertisement -spot_img

Повеќе рецепти

- Advertisement -spot_img
error: Содржината е заклучена!