Српски кавијар: Намаз од сирење, лук и ореви!

Вреди да се проба:

Ќе го подготвите овој намаз за 10 минути, и ќе бидете воодушевени од вкусот.

Состојки:

  • 300 гр сирење
  • 100 гр грубо мелени ореви
  • 200 гр  крем или кисела павлака
  • 3 чешниња лук
  • 1 лажица сецкан магдонос

Подготовка:

Сирењето изгмечете го со вилушка и измешајте со оревите и ситно исечканиот лук.

- Advertisement -

Додадете павлака и магдонос и комбинирајте ги сите заедно.

Се чува додека не се сервира во фрижидер, и се служи како намаз или со некое меснато печење.

Пријатно!

- Advertisement -spot_img

Последни рецепти

- Advertisement -spot_img

Повеќе рецепти

- Advertisement -spot_img
error: Содржината е заклучена!