Српска гибаница: Пита во слоеви полнета со сирење, освојува со вкусот!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Српската гибаница е еден вид пита што се редат во слоеви, се полни со сирење и се прелива со мешавина од јогурт, јајца, масло, вода и сол.

Се служи во сите можни прилики, од појадок и вечера, преку мезе на разни веселби, до излети. Сирењето што се користи е старо тврдо кравјо сирење, бидејќи е мрсно и солено, па затоа питата е повкусна и поубава. навикнати сме на ситно сирење, но навистина ви препорачуваме да го направите со старо сирење. Одличен е и со фета сирење.

Состојки:

  • 1 кг кора за пита
  • 500 гр старо солено сирење
  • 2 лажички сол
  • 200 мл масло
  • 8 цели јајца
  • 200 мл вода
  • 500 мл јогурт

Подготовка:

Вклучете ја рерната на 200 степени да се загрее. Поделетеги корите на 6 дела. Поделете го сирењето на 5 дела.

- Advertisement -

Намачкајте голем плех и ставете го првиот дел од корите еден врз друг и секоја премачкајте ја со малку масло. На последната кора ставете парчиња сирење. Така постапете со сите кори и сирењето.

Изматете ги јајцата со сол, додадете јогурт и вода, ако имате масло и ви останало и изматете се. Гибаницата исечкајте ја со остар нож на големи коцки и преливот прелијте го во процепите по малку.

Навалете го плехот лево-десно и напред-назад, така што преливот ќе помине насекаде. Ставете да се пече додека не порумени. Исечете ја питата повторно, покријте ја со крпа и изладете ја.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ИДЕАЛНА ЗА ПОЈАДОК ИЛИ ВЕЧЕРА: Француска пита со сланина!

Повкусно не сте пробале. Состојки: 300 гр праз 600 гр излупени компири 100 гр чадена сланина 250 грама брашно 150 мл вода 100 мл бело...

Кремасти тестенини во сос од спанаќ: Никој нема да им одолее!

Доколку немате многу време за подготовка на ручек, подгответе го ова исклучително вкусно и брзо јадење. Нема да вкусите ништо похранливо од тестенини со...

Едноставна супа од брокула: Минимално калории, максимално здравје!

За студените зимски денови најдобро е секој ден да подготвувате топла супа. Денеска предлагаме да биде супа од брокула Брокулата е една од најздравите намирници,...

МАКЕДОНСКИ КОЛАЧ: ПОСЕН, СОЧЕН десерт кој се топи во уста!

Во посните денови не треба да заборавиме на слатките, па затоа ви пренесуваме рецепт за македонска посна торта Состојки: 3 чаши брашно 2 чаши гриз ...

РУЧЕК ЗА ДЕНЕС: МОНАШКО ВАРИВО од рерна – посно или мрсно, одлучете сами!

Монашка чорба од манастирот Рукумија има своја посна и мрсна варијанта, а на вас е да одлучите како ќе ја приготвите. Состојки: Мешавина за ќофтиња: 500-700...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!