Спремајте ги доматите за зима во замрзнувач на неколку практични начини!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Идеи за тоа како можете да ги зачувате доматите во замрзнувач и да уживате во нивниот вкус дури и во текот на зимата.

Неколку практични начини кои со големо задоволство ги споделуваме со сите вас и се надеваме дека овој рецепт ќе ви биде корисен.

Состојки:

  • домати (количината вие ја одредувате колку што сакате да подготвите)

За првиот начин: Изберете помеки домати.

- Advertisement -

Доматите исечкајте ги, ставете ги во блендер (можете да ги мелете и во мелница за месо). Ќе добиете убав сок кој можете да го истурите во калапи за мафини, садови за мраз или пластични чаши и така да ги замрзнете. Подоцна при употреба само извадете ја замрзнатата количина која ви треба.

За вториот начин: Доматите, можете да ги исечете на прстени и да ги наредите во вакум кесички и замрзнете ги. Ќе добиете спакувани домати, кои можете да ги користите кога сакате.

За третиот начин:  Измелете ги сечканите домати во блендер. Земете неколку чешниња лук и исечкајте го на ситни коцки. Додадете малку масло во тавата, кога ќе се загрее маслото додадете го лукот и пржете го 1-2 минути на умерена температура.

Додадете ги мелените домати и динстајте околу 10-15 минути. Кога ќе зовријат доматите, исклучете го шпоретот и оставете да се излади. Кога сосот ќе се олади, истурете го во пластични садови и на тој начин замрзнете го.

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!