СПИРАЛИ со сирење: За појадок или вечера совршено!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Фини и меки спирали. Не чекајте да нарасне тестото, туку направете и печете веднаш. 

Состојки:

  • 700 гр брашно
  • 1 квасец коцка
  • 1 лажичка сол
  • половина лажичка шеќер
  • 2 лажици масло
  • околу 250 мл млака вода
  • 300 гр. сирење
  • 2 лажици павлака
  • 250 гр маргарин
  • сусам

Подготовка:

Ставете шеќер, лажичка брашно и квасец во малку вода, промешајте и оставете ги настрана за да се активира квасецот. Во сад во кој ќе замесите, просејте го брашното, додајте сол, масло и нараснат квасец. Додадете вода, измесете меко, мазно тесто што не ви лепи за рацете.

Пренесете го тестото на лесно набрашнета работна маса. Поделете го тестото на 2 топчиња. Сега со сукало, раширете едно топче и премачкајте со омекнат маргарин (маргаринот можете да го замените со путер).

- Advertisement -

Во друг сад ставете го сирењето и иситнете го со вилушка. Додадете павлака, промешајте за да се комбинира се убаво.

Половина од тестото, премачкајте го со фил од сирење. Сега преклопете го тестото врз филот и притиснете ги страните со прстите. Повторно премачкајте го тестото со маргарин и нанесете го филот на целата површина.

Кога ќе завршите со остатокот од тестото, префрлете го тестото врз првата. На втората кора, не ставајте го филот одозгора, само на првата. Со остар нож, исечете го тестото на ленти. Завиткајте го тестото со рацете за да добиете спирална форма. Наредете го во плех обложен со хартија за печење.

Премачкајте ја целата површина на спиралата со масло, и ставете сусам по вкус. Ставете во загреана рерна на 200 степени околу 30 минути. Кога тестото ќе добие убава златна боја, тогаш е готово. Додека се уште се топли, послужете ги. Наместо сирење, по желба можете да ставите спанаќ, блитва.

Добар апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

ИДЕАЛНА ЗА ПОЈАДОК ИЛИ ВЕЧЕРА: Француска пита со сланина!

Повкусно не сте пробале. Состојки: 300 гр праз 600 гр излупени компири 100 гр чадена сланина 250 грама брашно 150 мл вода 100 мл бело...

Кремасти тестенини во сос од спанаќ: Никој нема да им одолее!

Доколку немате многу време за подготовка на ручек, подгответе го ова исклучително вкусно и брзо јадење. Нема да вкусите ништо похранливо од тестенини со...

Едноставна супа од брокула: Минимално калории, максимално здравје!

За студените зимски денови најдобро е секој ден да подготвувате топла супа. Денеска предлагаме да биде супа од брокула Брокулата е една од најздравите намирници,...

МАКЕДОНСКИ КОЛАЧ: ПОСЕН, СОЧЕН десерт кој се топи во уста!

Во посните денови не треба да заборавиме на слатките, па затоа ви пренесуваме рецепт за македонска посна торта Состојки: 3 чаши брашно 2 чаши гриз ...

РУЧЕК ЗА ДЕНЕС: МОНАШКО ВАРИВО од рерна – посно или мрсно, одлучете сами!

Монашка чорба од манастирот Рукумија има своја посна и мрсна варијанта, а на вас е да одлучите како ќе ја приготвите. Состојки: Мешавина за ќофтиња: 500-700...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!