Специјалитет од југот на Србија: Кој еднаш ќе проба ЛЕСКОВАЧКА МУЧКАЛИЦА, никогаш не ја заборава!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Лесковац е град кој може да се пофали со најдобрите мајстори за скара, клима која „има душа“ и секој специјалитет кој се подготвува по добро чувани тајни е вистинскиот избор за секој кој ужива во одлична храна.

Велат дека лесковачката мучкалица е направена сосема спонтано, бидејќи еден од скараџиите сфатил како да го користи месото од скарата и од тоа се создало вкусно, зачинето јадење. Како што велат домаќинките од овој крај, тајната е во тресењето, т.е. тресење на шерпата во која се подготвува овој специјалитет, а еве го оригиналниот рецепт.

Состојки:

  • 1 кг свински врат, со маснотии
  • 200 гр свежа сланина
  • 4-5 глави голем кромид
  • 10 печени, излупени и сечкани пиперки
  • 500 гр излупени домати, а можеби и флаширани од зимница, без кечап
  • 2 чешниња лук
  • 2-3 суви пиперки
  • сол по вкус
  • 1,5 дцл масло

Подготовка:

Месото исечкајте го на подебели шницли, а потоа на коцки со средна големина. Се пече на скара (може да се пече и на грил тава), најдобро е да се направат ражничи, па откако ќе се испече, извадете го месото од стапчињата. Парчињата можете да ги завиткате со сланина или посебно да ја испечете сланината и подоцна да ја додадете во зеленчукот.

- Advertisement -

Во меѓувреме ситно исечкајте го кромидот и втријте 2 лажици сол во него, за да го изгуби лутиот вкус. Се динста во масло додека не се стопи целосно, со постојано мешање, додавајќи топла вода. Кога ќе се испржи кромидот, додадете ги сечканите пиперки и домати и сечканиот лук. Варете додека течноста не испари.

Додадете го месото, прелијте со малку вода и динстајте додека зеленчукот не стане компактна маса. Додека се динста од време на време протресувајте го садот за да се размрда месото и состојките подобро да се соединат една со друга. Зачинете по вкус и добро промешајте.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!