Спас за вишокот леб: Слатки парчиња леб со сирење, путер и лук!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Иако звучи прилично едноставно, парчињата леб со ароматичен путер се едни од оние јадења од кои тешко може да се запрете да јадете – веројатно заради прекрасниот слој печен пармезан.

Ако ви останува леб, еден од начините на кој можете да го користите е со подготовка на миризливи парчиња со лук. Се што ви треба (освен леб и лук) е малку сирење, на пример пармезан, што ќе ја заокружи целата приказна. Ако имате билки, како што се рузмарин, мајчина душица – или чили, можете да си играте со ароми и вкусови.

Состојки:

  • стар леб исечен на кришки
  • 4 чешниња лук
  • 120 гр путер
  • 1/2 лажиче сол
  • 2 лажици магдонос
  • 60 гр сирење (пармезан)

Подготовка:

Загрејте ја рерната на 220 степени Целзиусови. Поставете плех со хартија за печење или фолија. Во мал сад измешајте омекнат путер со сецкан лук, магдонос и сол.

- Advertisement -

Парчињата леб премачкајте ги со путер и посипете ги со рендано сирење. Печете околу 10 минути, додека лебот добие убава боја на рабовите и сирењето се стопи.

Одлично оди со зрел и сочен домат а исто така е и добар прилог за скара, школки..

Добар апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!