СОЧНО ПИЛЕШКО СО ЗЕЛЕНЧУК ПЕЧЕНО ВО РЕРНА И ТОПЕНО СИРЕЊЕ: Богат летен ручек направен од евтини состојки!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Подгответе пилешко со зеленчук и воодушевете го вашето семејство или гостите.

Пилешкото е совршен избор за ручек, а подготвено вака со прилог и сирење, ќе ве воодушеви уште при првиот залак. Целото семејство може да се нахрани, а олеснување е што нема многу садови за миење. Потребна ви е само една тава, која лесно можете да ја измиете по употреба.

Состојки:

  • 1 кг пилешко филе
  • 1 кромид
  • 3 чешниња лук
  • 2 пиперки
  • 7 шери домати
  • 6 мали компири
  • 150 мл сос од домати
  • 100 мл вода
  • тврдо сирење по желба

Подготовка:

Месото се сече на подебели ленти, се зачинува со сол и бибер, се валка во брашно, па се пржи на путер и маслиново масло. Извадете го од тавата, потоа додадете уште малку маслиново масло и путер и додадете ги сечканите компири и пропржете.

- Advertisement -

Потоа додадете сечкан кромид, а по неколку минути сечканата пиперка и домати. На крај, сечкан лук и прелијте го со сос од домати и вода. Зачинете по желба и издинстајте ја смесата, па вратете го месото. Посипете со рендано сирење и печете на 200°C околу 10 минути.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!