Сочни пилешки крилца: Крилца во лут сос за обожавателите на пикантни задоволства!

Вреди да се проба:

Подгответе сочни пилешки крилца и уживајте.

Состојки:

  • 0,5 кг пилешки крилца
  • Лажичка маслиново масло
  • зачин, бибер
  • 20 гр сенф
  • 3 лажички мед
  • 2 лажички јаболков оцет
  • 2 лажички лут сос

Подготовка:

Вклучете ја рерната да се загрева до 220 степени. Отстранете го вишокот течност од пилешкото со хартиена крпа. Ставете го пилешкото во поголем сад, додадете масло, сол и бибер и измешајте се добро. Наредете го пилешкото рамномерно на решетка. Пред тоа, ставете хартија за печење под решетката на плехот за печење.

- Advertisement -

Печете го пилешкото 45-50 минути, или додека кожата не стане крцкава. Ставете сенф, мед, оцет и лут сос во сад и комбинирајте ги. Извадете го пилешкото и натопете го секое парче во сосот. Вратете го пилешкото во рерна и печете уште 10 минути. Послужете веднаш.

Добар апетит!

- Advertisement -spot_img

Последни рецепти

- Advertisement -spot_img

Повеќе рецепти

- Advertisement -spot_img
error: Содржината е заклучена!