Сочна пита без кора!

Вреди да се проба:

Воодушевете ги вашите гости со оваа мека и вкусна пита. 

Состојки:

  • 1 чаша гриз
  • 1 чаша пченично брашно
  • 1/2 чаша пченкарно брашно
  • 2 чаши млеко
  • 1 чаша масло
  • 2 јајца
  • 1 кесичка прашок за пециво
  • павлака по желба
  • 300 гр сирење

Подготовка:

Изматете ги јајцата, додадете масло, сирење и сол. Одделно, во друг сад измешајте ги брашното, гризот и прашокот за пециво.

- Advertisement -

Комбинирајте се и измешајте со една чаша млеко, па печете околу 30 минути на 200 степени додека не се зарумени.

Потоа извадете го и истурете го остатокот од млекото и истурете ја павлаката по желба, а потоа повторно ставете ја во рерна некое време околу 10 мин на 150 степени.

Добар апетит!

- Advertisement -spot_img

Последни рецепти

- Advertisement -spot_img

Повеќе рецепти

- Advertisement -spot_img
error: Содржината е заклучена!