Солени стапчиња за 15 минути: Можат да се послужат и за појадок! 

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Направете ги овие вкусни солени стапчиња за доручек. Ќе се изненадите од вкусот.

Состојки:

  • 2 жолчки
  • 1,5-2 лажички сол
  • 1 чаша (180 гр.) кисела павлака
  • 250 гр омекнат маргарин
  • 500 гр брашно
  • 1 прашок за пециво

Повеќе:

  • 1 јајце за обложување
  • сусам за посипување

Подготовка:

- Advertisement -

Извадете го маргаринот од фрижидер за да омекне, скоро до собна температура. Измешајте брашно и прашок за пециво.

Ставете две жолчки во поголема чинија. Додадете сол по вкус и павлака и се добро измешајте со лажица. Сега исечкајте го и омекнете го маргаринот и комбинирајте се добро со лажица.

На крај додадете го брашното измешано со прашок за пециво и прво добро измешајте со лажица и потоа рачно измесете ситно мазно тесто.

Посипете ја работната површина со брашно, а потоа развлечете го тестото со сукало до дебелина од 1 см. Земете остар нож или она тркало за сечење. Исечете ги стапчињата до саканата големина и ставете ги на плех обложен со хартија за печење. Ќе ви треба еден голем плех за печење.

Можете да ги направите и како колачи, не е важно. Но, ќе се согласите дека е побрзо и попрактично бидејќи нема остатоци од тесто што треба повторно да се измешаат и разредуваат со сукалка, како кога правите колачи.

Стапчињата премачкајте ги со изматено јајце, посипете семе од сусам и печете ги во загреана рерна на 200 степени, 20 минути или додека не поруменат убаво.

На здравје!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!