СОЛЕНИ ИЛИ СЛАТКИ ЛИСНАТИ ПОДОБРИ ОД КУПЕНИ: Печете 20 минути, а за тестото ви требаат само 4 состојки!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Колачите од лиснато тесто со џем или сирење се наш предлог за вкусен појадок или вечера.

Заборавете на пекарата, сега направете одлични колачи со филот по ваш избор дома. Тие можат да бидат солени и слатки, во зависност од тоа што јадете. И можете да ги направите и двете. Наполнете ги со џем, сирење, чоколадо, можеби дури и со компири или мелено месо. Направете сами лиснато тесто од само 4 состојки. Успева за секого сигурно, потребно е само малку труд.

Состојки:

  • 250 гр брашно
  • 100 мл вода
  • 1/3 лажичка сол
  • 50 гр путер
- Advertisement -

За обложување:

  • 125 гр путер
  • 1 жолчка од јајце

За полнење:

  • џем, чоколадо, сирење…

Подготовка:

Измешајте путер на собна температура, брашно, вода и сол и замесете тесто. Покријте и оставете 10 минути. Расукајте го тестото во правоаголник. Треба да биде тенко, па премачкајте го со путер (125 гр.). Свиткајте по должина, прво од едната страна до половина, а потоа од другата страна над се.

Повторно расукајте со сукало и исечете го на 2 дела. Треба да добиете 3 дела од квадрат. Преклопете го едниот квадрат на средина, а потоа другиот. Треба да добиете еден квадрат. Оставете да одмори 10 минути. Повторете ја целата постапка уште еднаш, развлечете го тестото, исечете го на 2 места за да добиете 3 квадрати, па преклопете. Покријте и оставете уште 10 минути.

Потоа повторно развлечете го во должина, па пресечете го на половина по должина, па исечете квадрати во ширина. Ставете малку фил по желба и виткајте. Можете да направите 3 резови на тестот за да изгледа поубаво кога е преклопено. Се ставаат во плех обложен со хартија за печење и се премачкуваат со изматена жолчка. Печете на 210 ° C околу 20 минути.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

Домашен леб како од пекара, рецепт од познатиот готвач – крцкав однадвор, внатре мек како душа

Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак...

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!