Сок за разредување од багрем: Освежителен пијалок!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Направете го овој освежителен пијалок од багрем. Вкусот е единствен. 

Состојки:

  • 120гр гранчиња свежо набрани цветчиња од багрем
  • 500мл вода
  • 500 гр кафеав шеќер
  • 500 гр бел шеќер
  • 20 гр лимонтус

Подготовка:

Кога берете багреми, одберете свежо цвеќе кое се уште не започнало да се суши, бидејќи има посилна арома. Измијте ги цвеќињата под млаз ладна вода, а потоа отстранете ја дршката (така што ќе останат само цвеќињата).

Варете го кафеавиот шеќер и водата, а потоа оставете на собна температура да се излади целосно. Потоа додадете 10 гр лимонтус, цвет од багрем во водата и покријте го садот со алуминиумска фолија, а потоа оставете го во фрижидер 24 часа.

- Advertisement -

Следниот ден исцедете ја течноста од цвеќињата на багремот, а потоа додајте бел шеќер и преостанатиот лимонтус во течноста. Оставете да стои на собна температура додека шеќерот не се раствори, мешајќи повремено.

Кога шеќерот ќе се растопи, истурете го подготвениот сируп во стаклени шишиња и чувајте го на темно и ладно место, по можност во фрижидер. Разредете го сокот со вода по вкус пред да го сервирате. Од оваа количина на состојки излегува 1 л сок од багрем за разредување.

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!