СОВРШЕН ДЕСЕРТ ЗА МРЗЛИВИ ДОМАЌИНКИ: Нема ништо полесно од правење на оваа слатка фантазија!

Вреди да се проба:

Лесно, брзо, едноставно и здраво.

Состојки:

  • 3 банани
  • 70 гр путер од кикирики
  • 20 гр лешници
  • зрна од калинка
  • 50 гр темно чоколадо
  • 50 мл млеко

Подготовка:

Излупете ја бананата. Се сече на половина, а потоа по должина на друга половина. Земете путер од кикирики, намачкајте го секој дел, посипете со лешници или ореви, ситно сецкани.

- Advertisement -

Прелијте со зрнцата од калинката, стопете го чоколадото во врело млеко и посипете одозгора врз се. Изладете и послужете.

Пријатно!

- Advertisement -spot_img

Последни рецепти

- Advertisement -spot_img

Повеќе рецепти

- Advertisement -spot_img
error: Содржината е заклучена!