Совршено ТОПЕНО СИРЕЊЕ – Ги задоволува сите вкусови!

Вреди да се проба:

За добро топено сирење потребна е само добра температура на печење и добро одбрани сирења!

Ви приготвивме совршен рецепт за топено сирење од кои сите ќе бидат задоволни.

- Advertisement -

СОСТОЈКИ:

  • 1 парче сирење
  • 1 парче кашкавал
  • 100 гр Пекабеско кулен
  • 200 гр кечап
  • 200 гр павлака
  • оригано

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Во земјен мал сад ставаме еден ред павлака, потоа кечап и малку оригано.

Врз тоа наредете неколку парчиња кулен во еден ред, па поголеми парчиња сирење еден ред. На крајот, се става подебел слој рендан кашкавал.

Оваа доза е доволна за три мали земјени садови.

Се пече во рерна загреана на 220 степени околу 20тина минути.

Ви препорачуваме и форнаринки како прилог со ова топено сирење.

- Advertisement -spot_img

Последни рецепти

- Advertisement -spot_img

Повеќе рецепти

- Advertisement -spot_img
error: Содржината е заклучена!