Совршени солени стапчиња: Меки и воздушни како од пекара!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Цела куќа ќе мириса! Неверојатно вкусно, меко и воздушно тесто, кое целото семејство ќе го обожава.

Состојки:

  • 40 гр свеж квасец (10 гр сув)
  • 2 лажички шеќер
  • 1,5 лажички сол
  • околу 700 гр брашно (меко брашно тип 400, 500 ..)
  • 350 мл млако млеко
  • 100 мл масло

За бел прелив:

  • половина лажица сол
  • 2 лажици брашно
  • околу 5 лажици вода (ладна)
  • на врвот на лажичка прашок за пециво или сода бикарбона

Подготовка:

Измешајте ги сите состојки за тестото. Промешајте го квасецот со млеко и шеќер, додадете масло и брашно, и месете меко тесто и оставете го да отстои 5 минути. Промешајте повторно и оставете 20-30 минути да стаса.

- Advertisement -

Поделете го на мали парчиња од 100 гр. – 120 гр. (Се добиваат 10 ролни). откако ќе го направите ова оставете ги да отстојат 5 минути. Истегнете го секое парче тенко и долго, засукајте го и тријте го на работната површина за да формирате форма на стапче.

Наредете ги на плех со хартија за печење и премачкајте ги со масло. Оставете да отстојат така покриени околу 30 минути. Печете во загреана рерна на 200 степени околу 30 минути или додека не заруменат. Посипете со прелив од сол, брашно, вода и пециво и вратете се во рерна уште 5 минути. Премачкајте ги со топло масло.

Добар апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!