СМУТИ ОД БОРОВИНКИ: Здрав напиток кој прави да ослабеете – 1 состојка го согорува салото на стомакот!

Вреди да се проба:

Рецепт за здрав напиток кој прави да ослабеете.

Овој појадок е направен од лесни состојки кои обезбедуваат доволно енергија за здрав почеток на денот. Боровинките содржат природен антиоксиданс наречен катехин. Катехините ги активираат гените за согорување маснотии во вашиот стомак, помагајќи ви да ги согорите стомачните масти побрзо отколку што инаку би било можно. Еве како да направите појадок кој ќе ја доведе вашата линија до совршенство.

- Advertisement -

Состојки:

  • 2 супени лажици овес
  • 1 лажица чиа семе
  • 20 гр ореви
  • половина чаша свежи или замрзнати боровинки
  • 1 лажица мед
  • 1 чаша млеко / или растително млеко
  • цимет за декорација

Подготовка:

Во блендер ставете ги овесните снегулки, боровинките, јаткастите плодови, чиа семето, медот и на крајот млекото. Матете додека смесата не се изедначи. Потоа истурете во чаши и украсете со цимет.

Пријатно!

- Advertisement -spot_img

Последни рецепти

- Advertisement -spot_img

Повеќе рецепти

- Advertisement -spot_img
error: Содржината е заклучена!