СЛАТКА ИСТАНБУЛСКА НОЌ: Колач кој ги освојува сите сетила и се подготвува многу лесно!

Вреди да се проба:

Совршена комбинација на вкусови..

Состојки:

  • 125 гр маргарин
  • 4 лажици мед
  • 4 лажички шеќер
  • 100 гр чоколадо за готвење
  • 100 гр мелени бисквити
  • 100 гр мелени ореви
  • 200 гр пржен сусам

Подготовка:

Во тавче на умерена температура растопете ги маргаринот, медот, чоколадото и шеќерот, мешајте додека не се соединат. Додадете пржени семе од сусам, ореви и бисквити и измешајте се заедно.

- Advertisement -

Добиената маса истурете ја на алуминиумска фолија поставена во сад, завиткајте ја додека е топла, ставете ја во фрижидер да се стегне и исечете и послужете кога ќе се излади.

Пријатно!

- Advertisement -spot_img

Последни рецепти

- Advertisement -spot_img

Повеќе рецепти

- Advertisement -spot_img
error: Содржината е заклучена!