Слатка зелка со колбаси: Едноставно и брзо, ако немате доволно време за подолг оброк!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Зелката се готви многу брзо со додавање на колбас, кој исто така се подготвува многу брзо.

Состојки:

  • 1 кг слатка (свежа) зелка
  • 1 голем кромид
  • сол и бибер по вкус
  • малку масло, околу 50 мл
  • 2 – 3 моркови
  • 300 гр колбаси по ваш избор
  • лажица брашно, црвен мелен пипер
  • 2 – 3 чешниња лук

Подготовка:

Исечете го кромидот, додадете масло, малку вода, околу половина чаша и сол. Ставете го на оган да крчка кромидот и пржете малку. Кога водата ќе испари, намалете ја топлината (од кромидот) и пржете го кромидот уште малку, мешајќи.

Исецкајте ја зелката на парчиња од 1 см и потоа исечкајте ги овие парчиња (како при сечкање кромид). Веднаш додадете морков, исчистен и сецкан. Додадете кромид, истурете 2 полни чаши вода и покријте го.

- Advertisement -

Кога ќе зоврие оставете го половина покриен да се готви полека. Гответе 30 минути, мешајќи повремено. Во меѓувреме, исечете го колбасот на прстени. Додадете го во зелката, истурете повеќе вода (по избор, во зависност од тоа колку сакате да биде водено). Оставете да се готви околу 15 минути, а потоа додадете ситно исечен лук.

Ако сакате покремаста супа, промешајте лажица брашно со малку ладна вода и извадете ја зелката од оган, додадете го брашното, промешајте и вратете се на оган. На крај, додадете сол и бибер по вкус, додадете зачини што ви се допаѓаат и послужете.

Добар апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!